הקודם
הבא

כאשר אני רואה פיסת בד, מיד אני מדמיינת מה ניתן לצרף לה כדי ליצור הרמוניות. כל פיסת בד הנקראת בדרכי קוראת לי ליצור הרמוניה.


אני משבצת כמו תצרף (פזל), רקמות אתניות בעבודת יד וסרטים מרהיבים ביופיים בגוונים שונים. אינני מתכננת דבר, הכול קורה באקראי ונוצרות יצירות יפיפיות, כל יצירה יחידה מסוגה.
למדתי רקמת עדות אצל מרים להמן ימיני, ורקמת סוזני אצל מגינה שליאן ז”ל. למדתי תפירה אצל אילנה זינגר ובמכון יעל, ועבודות טלאים אצל מרגניטה קלוזנר. כל אלה מאפשרים לי לפרוץ לאן שדמיוני מוליך.


השתתפתי בשתי תערוכות יחיד בגן הבוטני, בירושלים ובימק”א. כמו כן, השתתפתי במספר תערוכות קבוצתיות בנושא עבודות יד ורקמה. עבודותיי מקשטות את בית ראש הממשלה ובתים רבים בכל רחבי העולם.


כגמלאית חגגתי 81 בימים אלה (של שנת 2018), נהנית כל רגע מחדוות היצירה.
מאז ילדותי נמשכתי למחט ולמסרגה כמעט לא נעזרתי בדוגמאות קיימות, תמיד ראיתי בעיני רוחי את המוצר בשלמותו וכמעט ללא תכנון יצרתיו. אני מאד אוהבת שילוב של חומרים שונים. אינני נסחפת לטרנדים חולפים ומאד מעריכה טעם אישי.


כל רקמה או פיסת בד מעניינת יכולה לשמש חלק מהיצירה. אני אוהבת לשוטט בשווקים ולמצוא רקמות נדירות בעבודת יד, ובדים מיוחדים אחרים. אני אוספת חומרים ממקומות שונים ברחבי העולם, כמו אריגים תואמים וסרטים מהמזרח הרחוק, בדים מקנדה, הודו, דמשק, ועוד.


אנשים למדו להכירני ומביאים לי בדים ורקמות שונות שמוצאים בביתם מימים ימימה בחלקם עם ערך נוסטלגי. אני גורסת שלכל פיסת בד יש סיפור, משמלה ישנה וממפה מהוהה של סבתא ומכל כל אחת מהן ניתן ליצור סיפור ויצירה חדשה משלה.
רקמה בדואית – את הרקמה הבדואית רוקמות נשים ערביות בכפרים בצפון הנגב ובאזור ירושלים בשיטת הרקמה המסורתית שלהן.
בדים דמשקאיים – הבדים הדמשקאיים מגיעים מסוריה לעיר העתיקה בירושלים. לצערי, אריגים אלא מתמעטים בגלל מלחמת האזרחים בסוריה. אלה אריגים ייחודיים שנטווים בשטה מסורתית דורות רבים. הבדים מדהימים ביופיים. תוכלו למצוא בעבודות שלי שיבוץ של בדים מיוחדים ויקרים, כמו כאלה שמשתמשים לבגדי כמורה, למשל.


בדי כותנה – אני משתמשת גם בבדי כותנה שמיועדים לעבודות טלאים patch work) ) הבדים מיובאים מארצות הברית, יפן, ספרד ומקומות נוספים.

סרטים – הסרטים מיוצרים בהודו, ומיובאים ביבוא אישי. הם בעלי מרקם מיוחד ובשלל צבעים.

אני מתמקדת בעיקר בראנרים ,שטיחי קיר, כיסויי כריות נוי ותיקים. הכל בעיצוב וביצוע עצמי. כל עבודה נעשית בתשומת לב מרבית עם הרבה דמיון ואהבה. וכל יצירה היא אחת ומיוחדת מסוגה.